Jsme tu..

Úvod -> Tvorba M. Urbanové

Magdalena Urbanová

Mgr. Magdalena Urbanová vystudovala na FF UK obor etnologie a později externě obor zlatník-klenotník na Středním odborném učilišti zlatnickém v Praze. Smaltu se příležitostně věnovala od 90. Let a po roce 2000 se stal smalt její profesí. Účastnila se několika výstav a organizovala skupinové tematické výstavy. Několikrát navštívila sympozia smaltu v maďarském Kecskemétu. Své výrobky prodává v několika galeriích, rodinných obchodech i na internetu. Základy smaltu se naučila od matky – emailérky Radky Urbanové, která začínala smaltovat již v 80. letech 20.století a k výtvarné tvorbě vedla i své tři dcery.

Své obrazy a šperky nejčastěji vytváří šperkařským smaltem na mědi. Na smaltu jí láká jeho nepředvídatelnost a proměnlivost. Ráda experimentuje s barvami, které v peci mnohokrát vypaluje a baví ji se nechat neustále touto technikou překvapovat. V poslední době se věnuje i kresbě, především větším voskovým pastelům na korku a kartonu. Expresivní intuitivní pastely pro ni představují protipol k práci se smaltem, který vyžaduje pomalost, pečlivost i nutnost se výtvarně přizpůsobovat technologii.

Magdalena Urbanová je autorkou úžasné knihy „Smalt ve výtvarné tvorbě“, která přispěla k větší popularizaci a rozvoji smaltu u nás i propojení jeho autorů napříč technikami a materiály.

Kontaktujte nás

Kontaktní údaje

MgA. Barbora Burdová

IČO: 01652311

prosmalt@centrum.cz

603 219 734

nejsem plátce DPH

Napište nám...

7 + 3 =