Jsme tu..

Úvod -> Barvy

Smaltovací barvy

Smaltovací barvy mají svá specifika a jsou individuálně přizpůsobovány kovu a účelu, pro který jsou vyráběny. Složení technických a šperkařských smaltů se částečně liší. Ideální je mít oba typy barev a zkoušet i jejich možné kombinace. U barev určených pro šperkařský smalt nemůžeme dosáhnout nového odstínu mícháním více barev dohromady. Proto je potřeba mít k dispozici větší výběr z palety barev. Toto pravidlo neplatí u technických barev, které lze mezi sebou vzájemně míchat.

Dovážíme široký sortiment transparentních (průsvitných) a opakních (neprúsvitných) bezolovnatých barev od anglického výrobce WG Ball.

Sady barev

Představujeme Vám tři základní sady smaltovacích bezolovnatých barev. Balení obsahují 14, 15, nebo 16 barev po 10 gramech. Pokud máte určité preference, není problém pro Vás objednat jednotlivé barvy na míru (od 50 gramů).Jednotlivé barvy jsou balené v sáčcích, ale nabízíme Vám také plastové lahvičky se šroubovacím uzávěrem. (viz. příslušenství).

 

Transparentní sada     850 Kč

Transparentní barvy jsou určeny pro práci s měďí, stříbrem, zlatem a tombakem (mosaz s vyšším obsahem mědi). Vystavěné vzorky barev jsou aplikované na měďěný a stříbrný materiál. Smalty jsou dodávány v práškové formě, broušeny tak, aby prošly sítem o síle 60 s (250 mikrometrů).

 

Opakní sada     900 Kč

Opakní neprůsvitné smaltovací barvy se používají pro práci s mědí, zlatem a stříbrem

 

Technická sada     450 Kč

S touto škálou barev můžete docílit mnoha nových efektů.

Doporučený způsob přípravy: Nasypte 8 hmotnostních dílů prášku do nádoby a poté přidejte 3 díly vroucí vody. Následně dohladka promíchejte a po vychladnutí můžete nanášet na očištěný povrch kovu.

Kontaktujte nás

Kontaktní údaje

MgA. Barbora Burdová

IČO: 01652311

prosmalt@centrum.cz

603 219 734

nejsem plátce DPH

Napište nám...

8 + 1 =